In de pers (10)
In de pers (10)
De Morgen, JM (8/4/2020)
NRC Handelsblad, Elisabeth Oosterling (27/5/2019)
Etcetera, Evelyne Coussens (21/5/2019)
Theaterkrant, Pieter T'Jonck (13/5/2019)
De Standaard, Filip Tielens (11/5/2019)
Het Nieuwsblad, Magali Degrande (9/5/2019)
De Morgen, Ciska Hoet (7/5/2019)
Knack, Els Van Steenberghe (30/4/2019)
Werkelijkheid in het kwadraat
Theaterkrant, Pieter T'Jonck (13/5/2019)

Cie De Koe bestaat 30 jaar. Daar hoorde een boek bij, vonden ze daar. ‘Koe doet boek’ omvat onder andere de tekst van hun eerste voorstelling, De gebiologeerden, een pak foto’s en een handleiding voor een ‘Koe-voorstelling’. Maar het begint, al op de kaft, met een hilarisch wanhopige poging tot een boekscript. ‘De Koe’ ten voeten uit dus. De kernvraag: wat brengt de toekomst? Hoe noodzakelijk, geliefd of overbodig is dit gezelschap na 30 jaar zelfbespiegeling? En wat betekenen die woorden dan? Als vanzelf werd dat weer een voorstelling. Of beter: ‘een nagesprek bij een boekpresentatie’. Whatever that is.

Zo begint het nochtans niet. Het eerste kwartier lijkt een heuse documentaire. Links van het podium brengen drie reuzenschermen de drie leden van het gezelschap in beeld. Om de beurt geven ze hun kijk op 30 jaar De Koe, terwijl de anderen zwijgend toekijken.

Willem De Wolf zet meteen hoog in. ‘De eerste Koe voorstelling in mei 1989 brak de vierde wand in het theater definitief af.’ In één adem claimt hij zo dat de voorstelling een generale repetitie was voor de val van Dé Muur. Typisch De Wolf toch? Meteen de politieke toer op!

Lees verder op: https://www.theaterkrant.nl/recensie/achter-af/de-koe/